Töölö-Seuran Kirjailijailta: Putinin sota, Venäjä ja Arvo Tuominen

0
424

Töölö-Seura ry:n toukokuun Kirjailijaillan vieraana on toimittaja ja kirjailija Arvo Tuominen. Illan aiheena on Putinin sota ja Venäjä. Teemaa käydään läpi Tuomisen teoksen Kirjoituksia Venäjästä ja Putinista pohjalta.

Pohdimme Tuomisen kanssa vastauksia kysymyksiin Putinin järjettömästä sodasta ja sen seurauksista.

Onko Putin nykyajan Stalin? Miksi Venäjä ja venäläiset eivät ole käyneet läpi Stalinin tekoja samanlaista katumusta harjoittaen kuin saksalaiset Hitlerin? Kauanko Putinin valta kestää ja mitä tulee tilalle?  Muuttuuko Venäjä koskaan? Tule mukaan keskustelemaan.

Kirjailijaillan juontaa Töölö-Seuran puheenjohtaja, toimittaja Matti Niiranen.

Aika: torstai 25.5.2023, kello 17-18.30

Paikka: Töölön kirjasto, Mika Waltari -sali

VAPAA PÄÄSY! Tervetuloa!